Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas peaks enelast hooldama?22.05.2016

Tere!
Ostsime ja istutasime eelmisel aastal Tuhkurenelase. Taim oli õisi täis ja õitses ilusti ka peale istutamist. Sellel aatal on vaid paaril oksal otstes üksikud õied. Püganud me põõsast pole ja ei teagi kuidas lõigata. Kasvab poolvarjulisel kohal - valgust palju, otsest päikest vähem.
Põõsal keskel jäme puitunud vars ja õitsvad oksad tulevad selle varre küljest, muidu on põõsake üks tihe puhmas ja palju noori peeni oksi.
Kas on lootust, et järgmisel aastal need uued peened oksad õitsevad ja kui lõigata siis milliseid oksi?
Ette tänades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!
Kui täispäikese- poolvarjutaim õitseb vähe, siis on põhjus väheses päikeses. Kirjelduse järgi arvan, et ongi. Valige taimele sobivam kasvukoht.