Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas tuhkpuu kuivamist võivad põhjustada ka kilptäid?26.05.2016

Tänavu kevadel oli laiuv tuhkpuu peaaegu kuivanud. On juba 5-6 aastat vana põõsas. Kui hakkasin kuivanud oksi ära lõikama, avastasin vartelt hulgaliselt kilptäisid. Kas see kuivamine võis olla tingitud kilptäidest ja kuidas nendega võidelda, kui üldse on see võimalik?
Tervitades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!

Polegi kunagi pähe tulnud kilptäid laiuva tuhkpuu seest otsida, tänan tähelepanu juhtimast. Tegu võib olla ka kevadise päikese põletusega. Või nii arvatakse, tegelikult imeb kilptäi taime mahlast tühjaks :)

https://arhiiv.err.ee/vaata/aia-elu-kilptai-taimekahjur-jaan-mettik-sudajas-aktiniidia-elmar-zimmer

Võidelda väga ei saagi, kõik oksad tuleb välja lõigata ja põletada. Profülaktika on vaid hooldatud ja lõigatud põõsad.