Lilled, põõsad, puud

Küsimus: "Murtudsüda" põõsad30.09.2011

Tere,
Istutasin sel kevadel endale "murtudsüda" põõsad. Olen aga paljudelt tuttavatelt kuulnud, et eelmistel talvedel on külm nende "murtudsüda" põõsad ära võtnud. Kuidas ja millal neid külma eest kaitsta? Kas peab ka tagasi lõikama? Kas nüüd sügisel võib neid ka jurde istutada? Kuidas nende uute istikutega käituda?
Aitäh!

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kahel viimasel talvel ei saanud külm neid põõsaid kuidagi ära võtta, sest lund oli kaitseks tohutult.

Taimedele teeb talvel liiga ka liigniiskus ning "murtudsüda" on üks neid taimi, kes ei kannata liigniisket kasvukohta. Talitage vastavalt.

Kui jääte hätta, broneerige konsultatsiooni aeg telefoni 504 9835 või piret@virkus.com ja ma pühendan Teile lahkesti tunnikese või paar, mille jooksul teen taimede istutamise ja hooldamise põhiasjad ning nipid selgeks.