Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Maasikate lupjamine valmis istanduses30.09.2011

Tean, et lubjaga neutraliseeritakse happelisi muldi. Ka tean, et lubjatakse enne istanduse rajamist. On aga rajatud istandus, kust nüüd mullaproovi võttes selgus, et istanduse muld on liiga happeline. Sellest see küsimuski, et kuidas anda sellisele kilemultsiga rajatud istandusele lupja?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Sel juhul maasikataimede ümber. Taime peale on kõige kergem raputada, aga kui on suur puhmas, siis uhub vihmavesi reavahele. Uurige Pollist, nemad on mitmeid katseid teinud, sh kuidas on vähem töömahukas.

Huvitav, kas pinnas oli enne ka happeline või on nüüd kilemultšiga muutunud?