Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Orhideede nupud kipuvad ära kuivama18.02.2011

Tere!
Mul on kodus väga palju erinevaid lilli ja siiamaani olen nendega ka väga hästi läbi saanud. Kahjuks olen viimasel ajal millegagi ära pahandanud oma kuukingad ja äärisdraakonipuu. Viimane loobib järjest oma lehti maha, uusi tuleb aga juurde visalt. Nii ongi suurem osa vart lehevaba. Kuukingadel on väga ilusad ja võimsad lehed ja ka õievarred. Nad on kõik mingil ajal mul ka õitsenud. Ka nüüd tulevad vartele külge ilusad nupud, aga selle asemel, et edasi kasvada ja lahti minna, nad hoopis lihtsalt kuivavad ära.
Milles asi? Kastnud olen neid kogu aeg samamoodi ja ka väetise marki pole muutnud.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!
Draakonipuu kipubki nii tegema :). Seepärast ei kasva, et praegu pole kasvuaeg. Kasta tuleb taimi vastavalt aastaajale. Talvel väga vähe. Ta ei tarbi vett ära. Draakonipuu mulla olen mina lasknud potis täiesti ära kuivada ja siis läbi kastnud, liigse vee aluselt eemaldanud. Üsna tihti käis taim dušši all.

http://www.google.ee/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%C3%A4%C3%A4ris-draakonipuu

Orhideekasvataja käsiraamat: http://orhideefoorum.com