Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Orhidee ei mahu enam potti, kas peaksin ümber istutama (kardan, et juured saavad viga)?25.11.2011

Mul on kasvanud orhidee juba 3 aastat poest toodud potis. Juured (ka õhujuured) kipuvad hirmus suureks kasvama - nii poti alt august välja kui üle äärte. Orhidee kukub muudkui pikali. Mida teha? Ta on oma poti külge nii kasvanud, et ei saa teda sealt juuri vigastamata kättegi! Kas peaks ikkagi proovima ta suuremasse potti panna kevadel? Mis juhtub kui mõni juur katki läheb?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kindlasti peab ümber istutama. Varakevadel on parim aeg, aga kindlasti enne õitsema minekut. Elujõus juurte lõikamine orhideele ei meeldi. Proovi pott eemaldada nii, et juured katki ei läheks. Ehk õnnestub plastikust pott katki lõigata.
Orhideede kasvatamisel on abiks: www.orhideefoorum.com