Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas enne talve tasub noliina ümber istutada?25.11.2011

Minu suur noliina on hakanud ennast potis kitsalt tundma ja pistnud juured poti alt august välja (kuigi kevadel alles istutasin ta suuremasse potti). Kuna juured väljas ja mullas ei ole, siis kuivavad ka lehed järjest rohkem (eeldan, et see on sellest, muidu pole seda muret olnud). Iga päev juba korjan 2 lehte!!! Kas tohin ta nüüd talvel ümber istutada? Kardan, et ta ei pea kevadeni vastu.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kui on selline olukord, siis võib mistahes ajal ümber istutada. Juuri te ju lahti ei haruta. Või kasta tunde järgi tihemini. Alusele ei tohiks aga vett seisma jätta.
Pott ei tohiks väga palju suurem olla, siis hakkab taim juuri kasvatama. Optimaalseks peetakse potti, kuhu mahub taime ja poti vahele mõlemasse serva pöial kuni 2 sõrme. Juuri võib ka tagasi lõigata, aga siis kevadel.