Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas talvel hüatsinti hooldada?15.12.2011

Tere!
Möödunud talvel kingiti mulle hüatsindi sibul koos kolviga. Õpetust oli ainult niipalju, et kolvi tuli vesi panna ja sibul panna kolvi suu peale selliselt, et ainult puudutas vett. Ja sibul hakkaski juuri kasvatama ilma, et oleks vees olnud. Kinkis mulle 2 valget lõhnavat. Pärast õitsemist otsustasin sibula mulda istuda. Lehed läksid kollaseks ja tulid ära. Panin sibula pimedamasse kohta, aeg-ajalt andsin mõne lonksu juua. Novembri alul hakkas uusi lehti kasvatama. Praeguseks on tal hulga "lapsi" hakanud kasvama. Aga pott on väike, sest juured on põhjast läbi kasvanud. Samuti on tunne, et ema ja laste kasvamise ruum jääb kitsaks ka laiust pidi. Peaks vist hakkama ümber istutama. Aga milline peab muld olema - kas happeline või mitte? Olen lillepoodidest küsinud, aga vastatakse, et talvel ei istutata. Pealegi on mulla peale tekkinud õhuke hallikas hallituse taoline kiht. Aga ema vist tahab õitsema hakata.
Palun anke head nõu. Ette tänades A

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Oodake veidi, arvata võib, et ta hakkab teil nüüd õitsema. Kui juured on väljas, siis vaadake, et taim janusse ei jääks. Kobestage pealt mulda. Peale õitsemist võtke ümberistutamine ette. Pange kõik eraldi parajatesse pottidesse. Suurtes pottides hakkavad taimed asjatult juuri kasvatama. Tavaline muld. Talitage sarnaselt.