Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas õunapuu tüvevähi ja kärntõve vastu oleks veel midagi ette võtta?27.03.2012

Tere. Meil kasvab aias umbes 8-aastane Lobo. Tüve alumises osas on umbes 1/3 tüvest vähikolle. Kas sellega annab midagi teha? Kas kärntõbi võib olla seotud ka selle vähiga? Õunu on igal aastal palju, kuid kõik on mustatäpilised. Olen pritsinud enne õiepungade avanemist ja peale õitsemist ka poes oleva kärntõve mürgiga fungitcidas score250EC kuid erilist tulemust ei ole andnud. Väga kahju on, sest õunad on väga head ja vaatamata sellele täpilisusele säilivad väga kaua. Peale uut aastat olid veel niisugused, nagu oleks alles puult võetud, ei olnud üldse närbunud.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Vähikolle on mõistlik siluda ja värvi või puupalsamiga katta. Milline värv, milline vähikolle välja lõigata jms leiab õunapuu.eu lehelt.

Kahest pritsimiskorrast on vähe. Pritsima peab ka oksi ja tüve. Siit saate täpsed juhised:
http://ak.rapina.ee/tairi/Taimekaitsepuuvilja-marjaaias/keemiline_taimekaitse.html