Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Mis võib olla põhjuseks, et tomati ja kurgi istikud hävivad?01.05.2012

Tere,
Olen mures, et juba mitmendat aastat ei õnnestu tomatiistikute kasvatamine. Olen pikka aega kõik ise ette kasvatanud. Probleemid on peamiselt tomati, kurgi ja kõrvitsaga. Istutusmullaks olen kasutanud antud taimedele määratud kasvuturvast, ph tase on normis. Kuu aega umbes on areng ja kasv normaalne, siis hakkavad nii idulehed kui pärislehed kuivama ja pruunistuvad, taimed hävivad, pole aidanud ka topasiga pritsimine. Kastan kaevuveega, juurekahjustust pole. Tavaliselt hävib esimene (märtsi alguse) külv, teine õnnestub. Kas võib olla kastmisvees? Tänan vastuse eest.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kastmisvees ei saa põhjus olla, kui hiljem õnnestub. Põhjus võib olla päevaste ja öiste temperatuuride suures kõikumises ja liigniiskuses. Märts on ju suht külm ja pime veel.
Tõusmepõletik? Aga see ei avaldu lehtede kuivamises nagu kirjeldate. Ei oska öelda, ma ei tegele ise ette kasvatamisega. Googeldage.