Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Õunapuude lehed on krimpsus, nagu oleks putukad kallal käinud - kas ja millega peaks pritsima?29.05.2012

Tere!
Õunapuul on õied varsti ära õitsenud. Praegu vaatan, et puudel on lehed nagu krimpsus ja nagu mingid putukad oleks lehtede kallal käinud. Puud on alles sellel kevadel istutatud. Kas peaks millegiga pritsima?
Aitäh

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere

Pildita ma diagnoosi ei pane.

Võite pritsida mõne loodusliku preparaadiga - näiteks tehke nõgeseleotis, lahjendage ja pritsige sellega. Pritsimine on tulemuslik ainult siis, kui lehed saavad kastetud nii ülevalt kui altpoolt.