Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas kreegipuud saab tagasilõikamisega noorendada?29.05.2012

Tere,
Meil taluaias kasvavad mitmekümne aastased ja väga väga kõrged kreegipuud. Vilju kannavad tipuoksad ja neid kätte saada on võimatu (~3 m). Kas kreegipuud ka tagasilõikamisega noorendada saaks? Kui palju seda tagasi lõigata tohiks. Puu on paar meetrit sirge ilma oksteta tüvi ja siis kuskil 2,5 m pealt tulevad alles esimesed oksad. Tahaks maksimaalselt madalaks neid võtta aga nii, et nad ikka alles jääksid meile. Kas ja kuidas toimida?
Aitäh!

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!

Kreegipuid saab noorendada, aga korraga ehk ühel aastal palju lõigata ei tohi. Kirja teel on võimatu tulemuslikult lõikama õpetada. On parem kui ma konsulteerin teid aias. Kirjutage mulle piret@virkus.com.