Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Põõsakahjurid mustsõstra põõsas22.03.2011

Mustsõstrapõõsaste okste otsad on kortsus ja sees pisikesed täid. Millega oleks kõige parem pritsida? Millal ja kui tihti? Eelmisel aastal kauplusest saadud lahus ei mõjunud (kahjuks nime ei mäleta).
Kena kevadet

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Mina samuti ei oska hinnata, mida te poest osta võisite - oli see toidukauplusest saadud roheline seep või aianduskauplusest NeemAzal?

Väga võimalik, et te ei kasutanud lahust õigesti. Lahus peab sattuma igale lehele, lehe mõlemale küljele ehk taim peab tilkuma. Roheline seep on looduslik ja mõjub lehetäide vastu väga hästi, kui seda õigesti kasutatakse!

Kui lahus ei mõju, siis tuleb tagasi minna looduslike vahendite juurde ja veel parem kui toiduahela juurde :) - sest ellu jäänud lehetäide järglased on mürgile resistentsed ehk neile on mürk nagu hane selga vesi.

Ehk siis lehetäid on magussöögiks lepatriinudele. Peate looma tingimused, et lepatriinud teie aeda tuleks ja selleks polegi palju vaja. Nad võib füüsiliselt aeda tuua, aga vajalik on luua soodsad talvitustingimused - jätke varjulisse aianurka väike lehehunnik.