Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Mida teha maasikapeenardega, kui üldse marju külles ei ole?23.07.2012

Istutasin eelmisel sügisel vanade maasikate kõrvale 2 pikka rida uusi maasikaid. Võtsin tütartaimi vanadelt taimedelt juhuslikult. Kevadel kasvasid ilusateks puhmasteks, õitsesid ka uhkesti, kuid mida pole - maasikad. Istutasin ka vanade nirumate puhmaste asemele uusi taimi, neil täpselt sama, marju mitte ühtegi. Ka eelmisel aastal mõned vanad puhmad ei kandnud marju. Pole ju võimalik, et ma kõik tütartaimed just neilt võtsin. Mida nüüd teha? Nende mittekandvate pühmastega? Ja üldse kogu mu väikese maasikapõlluga? Olen nn. suvekodu harrastusaednik ja maasikad on eelkõige lastelaste lemmikud, neist päris loobuda ei tahaks.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Põhjuseks võib olla öökülm või õielõikaja.
Lugege ka aiandus.ee foorumit http://aiandus.ee/vaata.php?id=3201

Maasikataimi ei maksa lõputult paljundada.
http://seemnemaailm.ee/index.php?GID=2802