Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Toataimed26.01.2011

Tere,
Mure on selles, et kõik taimed, mis ma korterisse muretsen, surevad ära, välja arvatud orhideed (need küll ei õitse, aga lehed on elujõulised ja tugevad). Kastan osasid taimi kord nädalas, osasid kahe nädala tagant korra. Olen ka väetisega proovinud turgutada. Mis võiksid olla taimede väljalangemise põhjuseks? Kas Teil on soovitusi nt orhideega sarnaseid taimi vaadata? Mis oleksid vastupidavad taimed?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!
Kaval on järele uurida, milline kliima on taime kodumaal. Ja siis kriitiliselt arutleda, kas saate talle ligilähedased tingimused oma kodus luua. Taimed kohanevad, aga nad ei saa kõigega leppida.

Talvine kastmine meie kliimas on ~1 kord kuus. Enamasti seetõttu, et taimel on pimedal ajal puhkeperiood ja ta ei tarbi vett ära. Kastmisvesi tuleb alati alustassilt või ümbrispotist ära valada. Mõni taim tahab vaid piserdamist saada. See on esimene asi, mille vastu eksitakse ja taim mädaneb ära. Ka valguse puudus, ere päike, temperatuuri kõikumine akna peal ei meeldi neile.

Kõige kiiremini leiate info internetist, kui sisestate taime nime. Veel rohkem infot saate, kui sisestate ladina keelse nime.
PS! Kõiki taimi ei saa ühe õpetuse järgi kasvatada.

Taim on elusolend sõna otseses mõttes. Võib ka olla, et te ei meeldi üksteisele. Taim, mis mõnel on vastupidav, ei pruugi teil üldse kasvada. Taim elab üle kastmata jätmise, aga kui ta unarusse jätta, solvub hingepõhjani nagu inimene :)