Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Pisikesed ussid külvikasti mulla sees28.03.2011

Tere,
Avastasin, et külvikasti mulla sees on pisikesed läbipaistvad ussikesed. Paar päeva tagasi lendasid ka mõned pisikesed mustad putukad kastide kohal. Mõni taim on juba hukkunud. Hakkasin kohe uurima, et kes need sellised on ja otsingu põhjal võin järeldata, et need ussid on leinasääse vastsed kuigi 100% kindel ei ole. Nüüd ongi mure, et millist tõrjet neile teha. Taimed mida kasvatan on paprika, tomat ja suvelilled. Mõtlesin, et äkki võiks proovida küüslaugu või tubaka leotist. Mis teie arvate - mida ma võiksin nende vastu ette võtta?
Ette tänades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Väga võimalik.
Kui suudate kahjuri kindlaks teha, siis leiate kindlasti ka tõrjevõimalusi:
http://www.google.ee/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=leinas%C3%A4%C3%A4se+vastsed

Tõrjevahendit tasub iga kord vahetada, sest neile, kes ellu jäävad, sama vahend enam ei mõju. Alustada võiks tõepoolest looduslike tõrjevahenditega - neid on palju ja kõik sobivad: nõgese, sinepi, küüslaugu- ja tubakaleotis ning kasutada vaheldumisi.