Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Miks gerbera lehed hallitavad?27.08.2012

Mulle väga meeldivad gerberad ja kodus on mul neid 6 taime, kõik eri värvi õitega. Hiljuti märkasin, et taimede lehed on kaetud justkui hallitusega. Lõikasin hallitusega kaetud lehed ära kuid mingi aeg tekkis uuesti lehe hallitus. Kuidas taimega edasi käituda? Interneti taimehaiguste otsingutest pole abi saanud. Kas mustad putukad ja nende munad on gerbera õiele ja varrele ohtlikud?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tegemist võib olla jahukastega. Taime nägemata ei ole aga kindel.
Ka ei tea, milliseid musti putukaid mõtlete. Võib-olla munevad seal ja söövad teie muud taimed ära, vb söövad gerbera, sest ka putukatele meeldib ta.

Gerbera on hooajataim, peale õitsmist on mõistlik ära visata, kui te just ei taha keemiliste preparaatidega kodus mässama hakata. Ühest pritsimiskorrast on selgelt vähe.