Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Millal peaks alustama elupuu pügamisega?04.09.2012

Ostsin puukoolist augusti keskel 3 elupuud - hariliku elupuu "Umbraculifera" istikud. Minu küsimus: kas ma peaksin nad talveks mingi nööriga kokku tõmbama, sest taim on 80 cm kõrge ja on küllaltki lai või pole see oluline? Ja veel tahaks teada, kas(ümmarguseks) pügamisega võiks alustada siis, kui taim on oma kõrguse saavutanud või kuna seda teha? Tänan vastuse eest.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Sellise taime vajutab sulalumi ilmselgelt laiali. Siduma ei pea kui raputate regulaarselt lume maha.
Kui soovite konkreetset kera, siis peate pügama vastavalt vajadusele.