Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas vaasis võrseid ajama hakanud roosist potilille kasvatada?01.10.2012

Lõikeroos on vaasis püsinud juba 10 päeva, õis natuke kuivanud aga lehepungade vahele on hakanud võrsed kasvama ja need on päris jõulised. Kas oleks neist võrsetest mingitmoodi võimalik edasi kasvatada potiroosi?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

On ikka. Proovige, kui viitsite jännata, midagi ikka välja tuleb.
Mina pole viitsinud jännata ja head nõu selle kohta anda ei oska. Üks minu tädidest viitsis kunagi nendega vaeva näha, aga siis oli teine aeg. Praegu on kõiksugu roose müügil.

Potiroosi saab aias kergema vaevaga kasvama ja õitsema.