Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Millal võib elupuud lõigata, tahaks sellest püramiidi kujundada?17.10.2012

Mulle kingiti eelmisel aastal elupuu. Kinkija ise ka ei tea mis sorti puu on. Puuke kasvab ilusasti, on umbes poolteist meetrit pikk. Kevadel näpistasin kõik käbilaadsed asjad ära. Tahaksin sellest kujundada midagi püramiidi või palli taolist puud, kuid ei tea millal ja kuidas peaksin puukest kärpima hakkama. Tundub olevat kahe ladvaga. Kas peaksin ühe täiesti maha võtma? Kuidas pügada külgede pealt? Kui palju peaksin latva maha lõikama, millal seda teha?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Püramiidsest vormist ei ole vast mõtet palli kujundama hakata. Ümara kujuga sorte on meil müügil mitu. Nii ümar kui püramiidne vorm hoiavad ennast tavaliselt ise vormis ja sekkumist on väga vähe tarvis. Võimalik, et tegemist on hekitaimega `Brabant`. Aga enne kui pügamisnõu andma hakata, tahaks puud näha.

Konkreetse nõu saamiseks võtke palun ühendust piret@virkus.com