Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Pirnipuu viljad05.04.2011

Tere,
Mul on aias kaks pirnipuud. Kahjuks on need eelmise omaniku istutatud ja seetõttu sorti ma ei oska nimetada. Mure on selles, et viljad hakkavad mõlemal puul enne valmimist seest mädanema. Kui pirn on küps, siis pooleks lõikamisel on vili juba seest päris mäda. Paljudele viljadele tuleb ka nn kõva pruunikas koor peale. Küpseks vili ei saagi, vaid kattub enne kõva koorikuga ja jääb väikseks ning tooreks. Kas selle vastu on mingit abi? Kui abi ei ole, siis kaalun puude mahavõtmist.
Ette tänades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kirjelduse järgi tundub tegu olevat kärntõvega:
http://www.aiandus.ee/vaata.php?id=2471