Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas suured raudkivid maa seest välja saada?05.04.2011

Kelle käest leiaks abi suurte raudkivide maa seest kättesaamiseks (lõhata ei taha)? Asuvad Raplamaal maakodus. Olemas tali, aga sellega neid kive oma pere jõududega küll kätte ei saa. Osad, mis on otse looduslikul "murul", on välja kaevatud, kuid osutusid liiga suureks ja vajaksid suuremat tehnikat. Kivid jäävad niitmisel ette, kuid maapõue neid peita ei tahaks, sest maapinda tõsta ei ole plaanis. Mõne kivi pesasse saaks seda laiendades rajada veekogu.
Ette tänades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Valikud on tõepoolest, kas suurem tehnika või haljastus, mis toob kivid esile ja niitmine käiks kaugemalt. Kõige paremat soovitust on olukorda nägemata raske anda.