Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Tuhkpuu kärpimine14.04.2011

Tere,
Kas 70 cm kõrgust tuhkpuu hekki tohib lühemaks lõigata, nii umbes 10-20 cm kõrguseks?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Kui tegemist on vana hekiga, siis soovitan maani maha lõigata, tuleb uus ja ilusam. Aga kui need 70 cm on noored, eelmise või üle-eelmise aasta kasvud, siis tagasilõikamine 10-20 cm peale teeb heki tihedamaks.