Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Millised puud, põõsad istutada?14.04.2011

Tere!
Oleme hädas oma suvetare juurde puude ja põõsaste istutamisega - kitsed ja jänesed teevad talviti oma töö, aeda ümber ei ole. Tekkis mõte, et äkki on mõned sellised puud, põõsad, mis neile nii väga ei maitse. Sellisel juhul võiksime neid istutada. Kas on lootust leida selliseid taimi?
Ette tänades

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Metsloomad saavad aeda ka siis, kui tara on ümber ja lumi kõrge. Loomad söövad kõike, kui lumekiht on paks ja nälg on suur. Soovitan lõigata vanu õunapuid ja panna oksad loomadele söögiks. Oksad peavad olema värsked. Ettevaatust talvel lõigates, pakasega tulevad kergesti pikilõhed sisse.

Viljapuud võib kaitsta võrguga nii, et oksad välja ei ulatu ja pealt loomad sisse ei saa ehk võrgust kaan ka peale.

Üheks võimaluseks on veel pritsida aeg-ajalt puid peletusainetega:
http://xn--unapuu-oxa.eu/category/voitlus-metsloomadega/