Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Viirpuu tüvele on tekkinud mügerikud14.04.2011

Tere!
Kolm aastat kasvanud ja eelmisel kevadel ilusti õitsenud täidisõielisel viirpuul "Paul Scarlet" tekkisid sügisel tüvele ja okstele mügerikud - kahtlustan vähktõbe.
Kas on võimalik sellest haigusest lahti saada (mille abil?) või tuleb puu välja kaevata ja uus istutada? Väga kahju oleks seda teha, sest puu on umbes 3 meetrit kõrge.
Vastuse eest ette tänades.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere,
Kirjelduse järgi see küll vähktõbi ei ole.