Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kui rajada lillepeenar peenravaibaga, kui sügavale see siis tuleks panna?26.04.2013

Tere,
Plaanis rajada aeda lillepeenar. Kuna eelmine, mis tehtud sai, on ikkagi palju umbrohtu täis (kuigi sai ka ilusti murukamarad ära võetud ja uus muld peale), siis mõtlesin, et äkki oleks otstarbekas kasutada nüüd peenravaipa? Kas selle peaks panema täitsa põhja ja siis mulla kogus peale või pigem ülespoole, kuhu hiljem siis midagi juurde istutades tuleb teha sellesse auk?
Aitäh!

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere

Peenravaip umbrohtu ära ei hoia! Umbrohi levib seemnetega.

Kui istutusala on umbrohujuurtest puhastatud, siis seemned jäävad ikkagi mulda. Kui multši peale ei pane, siis seemned tärkavad, sõltumata sellest, kas peenral on kangas või mitte. Loe rohkem siit http://www.virkus.com/aiandus/umbrohuvaba-pusilillepeenar/