Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas sirelil peab ära lõikama äraõitsenud õisikud ja kas seda mitte tehes väheneb õitsemine?30.05.2013

Tere! Kas peab sirelil ära lõikama äraõitsenud õisikud ja kas seda mitte tehes väheneb ka õitsemine?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!

Midagi ei pea kui te ei viitsi, aga soovitav oleks jah, siis näeb põõsas kenam välja kah. Õitsemise rohkust võite katsetada. Sirel kasvatab peale õitsemist uued kasvud, mis järgmisel aastal õide puhkevad.