Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas kibuvitsa ümberistutamisel on parem oksad enne ära lõigata või hiljem?30.05.2013

Kui mul on kindel soov nüüd ja praegu kibuvitsad ümber istutada, siis kuidas peaksin toimima? Kas pean enne või pärast uude kohta istutamist oksa ära lõikama või võivad jääda nii kuis on? Praegu on põõsad umbes 1,5 m kõrgused ja okstel on juba lehetutsakad.
Tänades!

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Peaks ära lõikama, sest rohelise massi kaudu toimub aurustumine. Piisab kui kõik lehed ära noppida, siis ta saab rahulikult juurdumisega tegeleda. Kibuvitsal on juur aga küllaltki sügaval. Aga kui eelmine või mõni aasta tagasi alles istutatud, siis õnnestub ümberistutamine hästi.