Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Mis puu või põõsas on võimeline kasvama saarepuu võra all?25.04.2011

Talumajale väga lähedal kasvab suur vana saar, mille alla tekib tuulekoridor. Kas on mingi okaspuu või põõsas, mis kasvaks saare võra all ja võtaks tuule kinni? Pidev mulla vahetus taime ümber ei anna eriti tulemust, kuna saare juured hävitavad mulla rammu.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Väga lähedal kasvav puu on ohtlik katusele ja majale. Võtsin ise kõik sellised maha ning pakun teenust kui iseseisvalt hakkama ei saa. Kui riskite ja soovite tuule kinni võtta, siis sellist kõrget taime ei ole, mis saare all rõõmsalt kasvaks. Variant on veel võresein, hõre plankaed või muu takistus eemal (põõsarinne näiteks).