Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas vihmaussid lillepotist eemal hoida?25.04.2011

Tere!
Mul on 4 aastat vana kalanhoe. Iga suvi viin ta välja marjapõõsa alla ja tundub, et talle meeldib seal, sest iga suvega läheb järjest võimsamaks ja ilusamaks. Mureks on aga sügis, kui lille tuppa toon - nimelt on potti roninud palju-palju vihmausse. Kas on mingit nippi või vahendit, mis ei laseks vihmaussidel potti roomata?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Vahendit ei tea ja nippi samuti mitte, aga võime ju mõelda. Näiteks potile tihe riie ümber? Või siis vahetage sügisel muld ära, taim on rõõmus värske mulla üle või kuumutage muld ahjus läbi, jahutage maha ja pange potti tagasi. Peab tähelepanelikult jälgima, et juurte vahele väikesi vihmaussikesi ei jääks.