Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kuidas lõigata marjapõõsaid?01.05.2011

Kuidas lõigata mustsõstra ja punase sõstra põõsaid? Põõsad on suhteliselt vanad (umbes 20 aastat). Mustal sõstral jäid alumised oksad lume alla ja lamandusid.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Välja tuleb lõigata esmalt katkised, seejärel lamanduvad ning siis jämedad oksad. Iga-aastane hooldus - välja vanemad ja lamanduvad oksad. Nii uueneb põõsas ja toestada ei ole vaja.

Kõige parem lõikamise aeg on sügis, aga sellise talve järel paratamatult kevad ja võimalikult vara. Praegu on jõud juba okstes. Katkised on soovitav siiski välja lõigata.