Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Milliseid taimi istutada elupuude juurde?10.09.2013

Mul on 22 meetrit pikk sissekäigutee eesaias. Tee on ääristatud 5 elupuu smaragdiga, mis on jäetud soolopuuks. Elupuude ette plaanin istutada midagi ja mõtlesin, et kas enelas Thor oles hea valik? Taime kirjeldusest loen, et ta annab ohtralt kännuvösu. Kas see tähendab, et ta hakkab ise ennast laiali ajama? Ei jäägi kerajaks hiljem? Võib-olla oleks mingi elupuu parem? Hakkasin praegu oma valikus kahtlema. Palun ande nõu. Loodan, et te ei vasta, et te ei oska anda nõu aeda nägemata.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Ja ei oskagi, sest aed võib anda vastuse, maja võib anda vastuse :)

Kännuvõsu tähendab seda, et võsu tuleb kõnnu pealt. Nii nagu känd kasvab, läheb ka põõsas alt laiemaks. Juurevõsuga levib mööda maad.

Mina ei tea, mida sinna panna, sest ei näe olukorda. Kas üldse on vaja panna. Vb püsikud hoopis, vb elupuu, vb... Mõelge ka, milline on olukord talvel, kuhu lume lükkate.