Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Millal võib elupuid pügada?09.10.2013

Ma siin mitu päeva mõtlesin ja otsisin erinevatest kohtadest vastust. Aga selle koha leidsin alles täna õhtul, kui mul juba päeval enamus elupuud pügatud said. Kas praegusel ajal võib veel elupuid pügada (tean, et muidu peaks seda vist ainult suvel tegema) või need võivad külma saada ja hoopis ära kuivada?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!

Pole aimu, kuidas pügasite. Aga põhimõtteliselt pole hullu.
Üldiselt lõigatakse okaspuid, sh elupuid augustis. Võib ka kevadel lõigata, aga sel juhul tahab ta augustis taas pügamist.