Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Kas tohib noori värskelt istutatud viljapuid katta puukoorega või lehtpuu saepuruga?06.05.2011

Tere!
Kas tohib noori värskelt istutatud viljapuid katta puukoorega või lehtpuu saepuruga?

Tervitustega SL

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tohib.

Puu tüvest võiks saepuru kaugemale hoida. Üldse on hea peale istutamist teha vall ~30 cm kaugusele ümber tüve vihmavee kogumise jaoks ja kastmise hõlbustamiseks. Hiljem siluda pinnas ja katta multšiga.