Sisekujundus

Küsimus: Palun andke nõu, kuidas nooruki 7 m pikka tuba sisustada-kujundada?01.12.2011

Lapse (14a) toas on plaanis remont, aga mõistus ei hakka peale kuidas tuba kujundada, sest tuba on 7 m pikk (mõlemas otsas kaldsein) ja 3 m lai. Ühes seinas on kaks suurt akent. Kas oleks mõistlik tuba nö kaheks jagada, et ühes otsas "magamistuba" ja teises "elutuba"? Millega eraldada ja kas mõistlik oleks ka kontrastseid värve kasutada või siiski siduda omavahel need "toad"?

Vastus: Kristiina Eljand-Roosimaa, Stilist,Sise-disainer, KEi Kristiina Eljand Interiors, www.roselandinteriors.ca

Tere,
Olen päri ideega jagada ruum tsoonideks. Sellises vanuses lapsele kindlasti sobilik. Kuna on tegemist ristküliku kujulise ruumiga, siis see ka võimaldaks sellist lahendust paremini. Mina teeksin isegi mõlemad toaotsad kontrastseteks kuid hoiaks siis ikkagi ühtset joont. Soovitaksin magamise osas ehk kasutada pehmemaid toone ja mustreid ning elutsoonis siis julgemaid. Seda põnevam jääb interjöör. Eelkõige võiks mõelda siiski tervikule aga see ei tähenda, et liigendust ei või olla, kui nad omavahel siiski haakuvad, arvestades ruumi tasakaalu, värvikombinatsioone, vormi.
Ilusat päeva,
Kristiina