Sisekujundus

Küsimus: Millised võiks olla kahe väikse preili lastetoa toonid?01.12.2011

Tere!
Sooviks nõu 4a ja 2a tüdruku ühise toa värvide valikul. Hiina horoskoobi järgi on mõlemad lapsed maa elemendis sündinud. Lastetuba on suhteliselt suur 45m2 põrandapind (mansartkorrus). Ei tahaks tuba ainult roosamannaks teha ja natuke neutraliseerida. Ise mõtlesin ühe seina laimirohelisega teha ja ülejäänud kollasega, lagi valge. Mööbel oleks valge ja/või roosa ning tekstiilid (vaip, kardinad) roosad. Kas sellisel juhul jääks "maa" elemendiga lastele liiga kirjuks ja mis toonid maa-elemendile sobivad? Millist lahendust pakkuksite Teie?
Ette tänades,
C

Vastus: Kristiina Eljand-Roosimaa, Stilist,Sise-disainer, KEi Kristiina Eljand Interiors, www.roselandinteriors.ca

Tere C :),
Maa elemendile sobivad kõik sellised toonid loodusest enesest. Maa element soosib ka konkreetset kandilist ja rahuliku vormi. Sobivad terracotta (savi toonid), oliivirohelised, pruunid/beezid, sinepi karva toonid. Natukene võib alati ka särtsu tuua aktsentidega tule elemendist, patjade näol punane. Laimiroheline on väga ilus värv, üks minu lemmikutest, kusjuures ise olen sootuks topelt tule element. Kuid see mind tasakaalustab ja neutraliseerib. Näiteks ei suudaks ma elada punases toas, olles juba ise üsnagi energiline :). Tasakaal on tähtis. Roosamanna ei ole jah teema maa elemendile.
Loodan, et sain abiks olla! Kristiina