Sisekujundus

Küsimus: Kuidas kujundada ja sisustada väikest kööki, milliseid seadmeid saab üksteise peale panna?11.04.2013

Tere, meil käsil suur missioon - tahame sisustada kööki, mille pind on meil väike, aga meie soovid suured. :)
Köögisein, mida sisustada, on vaid 240 cm. Mida arvate, kas sellisesse kööki on üldse võimalik ja otstarbekas mahutada:
- kraanikauss (kraanikausi laiuseks oleme umbes planeerinud 40cm)
- pliit (oleme nõus integreeritava 2-se keedualaga)
- ahi
-külmkapp (tahame, et külmkapp oleks piisavalt suur, ka sügavkülm)
- nõudepesumasin (eelistaks 60 cm laiust).
Töötasapinda jääb nii ehk naa väheks, sellega peame leppima. Kuna köögi alumine osa läheb tehnika alla, siis kasutaks seinapealset ruumi ära kõrgete laeni kappideks.
Kas ilusa köögi nimel peaks loobuma nõudepesumasinast? Milliseid tehnikaid saaks üksteise peale panna? Kuna tehnikat on palju ja ruum väike, siis mina valiksin valdavalt heledad toonid, aga kas üldmulje ei jää siis nö "haiglalik"?
Teil on kindlasti häid näpunäiteid, kogemusi, mida arvestada ja tähele panna?

Kuidas Teie paigutaksite seadmed?

Suured tänud ette ära :)

Vastus: Kristiina Eljand-Roosimaa, Stilist,Sise-disainer, KEi Kristiina Eljand Interiors, www.roselandinteriors.ca

Tere,
Sellises olukorras on võimalik nõudepesumasina peale ka ahi tõsta ja integreerida. Samuti sinna juurde ka siis kohe külmik, mis tõenäoliselt on integreeritav. Siis jääb mulje kompaktsem. Edasi kindlasti mahutate ka valamu ja pliidi plaadi.
Olen nõus, tehnika võib olla heleda mööblifassaadi juures alumiinium või roostevaba. Näha jääb ainult integreeritav ahi ja kõik sõltub millise valamu kasuks te otsustate. Erksust võib tuua kindlasti sisse taustseinaga, kuhu täna on võimalik kõiksugu dekoratiivseid pilte, kleebiseid ja materjale panna. Mina kasutaksin ka kindlasti kõrgust ära, kuna panipaiga olemasolu köögis on väga tähtis.

Edu, Kristiina