Arvutid ja IT-abi

Küsimus: Mida teha, kui plaat on seadmesse kinni kiilunud?09.01.2012

Tere!
Laps vaatas plaadilt multikaid ja kui tahtis plaati vahetada, siis luuk lahti ei tulnud ja plaati kätte ei saanud. Proovisime korduvalt nuppu vajutada, kuid ei midagi - arvuti ütleb, et ei suuda avada, ei saa taasesitada. Mida teha?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Enamikel lauaarvutis kasutatavatel CD-seadmetel peaks olema "häda-avamise" võimalus - ehk väike auguke CD-seadme avamise nupu lähedal. Kui võtta keskmise suurusega kirjaklamber, see sirgeks painutada ja sinna auku torgata, tuleb luuk lahti ja nii saab CD-seadmest plaadi kätte. Videoõpetuse leiate lingilt: http://video.about.com/pcsupport/Open-a-Stuck-Drive-on-Your-PC.htm

Kui aga plaat on tõesti seadmesse kinni kiilunud, siis pruugi sellest lahendusest abi olla. Halvimal juhul tuleb CD-seade lahti võtta ja plaat käsitsi välja võtta. Kui see peale arvuti taaskäivitamist samuti ei avane, siis teisi võimalusi paraku ei ole.