Arvutid ja IT-abi

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kuidas sünkroniseerida Outlook'i kahes erinevas arvutis?22.02.2012

Tere,
Mul on lauaarvuti ja sülearvuti. Mõlemas on Outlook. Kas on võimalik neid igapäevaselt sünkroniseerida, kuna vahel saadan e-maile sülearvutist ja vahel lauaarvutist. Arvutid asuvad samas võrgus, samas Workgroupis.

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Kõige lihtsam on mõlema arvuti Outlookis postkastid seadistada üle IMAP protokolli. Siis nad ongi sünkroonis.
 

Küsimus: Piltide laadimine arvutist välisele kõvakettale, kuidas toimida?20.01.2012

Tere,
Ühendasin arvutiga välise kõvaketta, et sinna pilte laadida. Ühendamisel vajutasin arvuti poolt pakutud valikule "lae alla pilte ja faile" (vist oli selline nimetus). Seejärel hakkas arvuti järjest midagi laadima. Katkestasin tegevuse vajutades "Loobu", sest tekkis kõhklus, mida ja kuhu ta täpsemalt laeb. Kas mingi info laeti minu arvutist nüüd sinna kõvakettale või loobumine tähendas seda, et ei läinud midagi üle? Mida see arvuti poolt pakutud valik täpsemalt teeb?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Kui ühendasite arvutile järele välise ketta ja seal peal olid mingid andmed juba ees, siis ta ilmselt hakkas neid Teie arvutisse laadima, olid need siis pildid, muusika või mingid muud failid.
 

Küsimus: Mida teha, kui plaat on seadmesse kinni kiilunud?09.01.2012

Tere!
Laps vaatas plaadilt multikaid ja kui tahtis plaati vahetada, siis luuk lahti ei tulnud ja plaati kätte ei saanud. Proovisime korduvalt nuppu vajutada, kuid ei midagi - arvuti ütleb, et ei suuda avada, ei saa taasesitada. Mida teha?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Enamikel lauaarvutis kasutatavatel CD-seadmetel peaks olema "häda-avamise" võimalus - ehk väike auguke CD-seadme avamise nupu lähedal. Kui võtta keskmise suurusega kirjaklamber, see sirgeks painutada ja sinna auku torgata, tuleb luuk lahti ja nii saab CD-seadmest plaadi kätte. Videoõpetuse leiate lingilt: http://video.about.com/pcsupport/Open-a-Stuck-Drive-on-Your-PC.htm

Kui aga plaat on tõesti seadmesse kinni kiilunud, siis pruugi sellest lahendusest abi olla. Halvimal juhul tuleb CD-seade lahti võtta ja plaat käsitsi välja võtta. Kui see peale arvuti taaskäivitamist samuti ei avane, siis teisi võimalusi paraku ei ole.
 

Küsimus: Arvutisse ei õnnestu sisse logida (parool vale), milliseid võimalusi on probleemi lahendamiseks?06.01.2012

Tere,
Panin oma sülearvuti kasutajale parooli peale. Proovisin seejärel sisse logida, kuid arvuti ei lasknud enam - parool vale. See oli mul arvuti ainus kasutaja, mis oli ühtlasi ka admin. Parooli tean, aga arvuti teavitab, et see ei sobi. Arvatavasti tegin 2x kirjavea parooli sisestamisel. Arvuti on saadud ja seetõttu puuduvad asjad millega teha format ja uuesti süsteem üles ehitada. Arvutil ei ole ka CD-lugejat. Tegemist on Samsung N-140'ga, op.süsteem Windows 7.
Milliseid võimalusi on probleemi lahendamiseks?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Parool on võimalik sealt maha võtta meie spetsialistil väga kerge vaevaga. Ajakulu umbes 15 minutit. Teid siin juhendada oleks vägagi keerukas.
 

Küsimus: Arvutimängude allalaadimine internetist, kas oskate soovitada turvalisi lehekülgi?06.01.2012

Tere,
Ma tahaksin teada, kus oleks kõige turvalisem koht mänge alla laadida?
Kas te oskate mingeid kohti soovitada nii tasuta kui ka tasuliste mängude osas?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Ei julge vastutust võtta ühegi lehekülje turvalisuse ja tegeliku eesmärgi ees. Kõige turvalisem on poest plaadi peal mäng soetada. Tasuta mängude lehed leiab väga lihtsalt ülesse Google't kasutades.
 

Küsimus: Kuidas on võimalik Windows 7 Home Premium teha eestikeelseks?27.12.2011

Tere,
Kuidas oleks võimalik teha Windows 7 Home Premium eestikeelseks? Kas keele muutmine on tasuline?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Windows 7 Home Premiumi puhul on võimalik kasutada mõnda visualisaator programmi ning selle abil süsteem eestikeelseks muuta.

Põhjaliku eestikeelse abiinfo leiate viidetelt:
http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_MUI.html
http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_MUI_2.html (juhendmaterjal)
 

Küsimus: Probleemid wifi toimimisega, mis võib olla põhjuseks?20.12.2011

Tere,
Mul on Amilo 3515 arvuti, Windows Vista tarkvaraga. Probleem on selles, et internetis olles kaob net tihti ära, kuigi wifi levi näitab põhjas (5 pulka). Samas msn näiteks toimib. Lehitsejaks on IE 9 ja ka Google Chrome; ruuteriks D-Link 300. Millest võib probleem tingitud olla?

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Selle info põhjal on raske vea asukohta määrata. Kui MSN jääb sisse, siis tõenäoliselt on probleem ikkagi arvutis endas, mitte võrguseadmetes ega interneti teenusepakkuja poolne. Tasuks arvutit kontrollida lasta.
 

Küsimus: Kuidas ühendada arvutid, et ekraanipilti saaks salvestada?15.12.2011

Oleks tarvis Windows'i (xp) masinaga salvestada Unixi (Solaris 10) ekraanipilti, kuidas ühendada need arvutid omavahel või monitorid?
Kas selleks on vaja mingit seadet veel vahele? Kui jah, siis mis seadet ning kas ja kuidas oleks võimalik see juhtmetega ära lahendada?
Suur probleem on ka selles, et Solarise masinasse ei tohi mingit programmi paigaldada.

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

On võimalus teha "Screen Capture", kasutades "Snapshot" utiliiti. Kui kasutate Solaris 8, siis leiate selle "Workspace Applications" alt.
 

Küsimus: Windows 7 dialoogiaknad sulguvad automaatselt, kuidas seda muuta?14.12.2011

Tere,
Kasutan Windows 7 op.süsteemiga Dell arvutit. Iga kord, kui arvuti küsib minu käest, kas lubada mingit tegevust või pakub paroole meeles pidada vmt, siis kaob küsimuse dialoogiaken umbes 2 sekundi jooksul automaatselt ära. Ma ei jõua hiirega isegi sinna aknani liikuda, vastamisest rääkimata. Kas on võimalik midagi ise parandada/seadistada või peaksin arvuti poodi tagasi viima? Aiäth!

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

Tuleks välja selgitada, missugune programm püüab paroole salvestada ning see tarkvara maha installeerida. Näiteks HP sülearvutites on tootja poolt paigaldatud "Password Manager" nimeline rakendus.

Tarkvaraline viga ei kuulu üldjuhul garantii alla, seetõttu ei pruugi poodi tagasi viimine probleemi lahendada.
 

Küsimus: Tootekataloogi valmistamise tarkvara - kas leidub vabavaraline versioon?02.12.2011

Tere,
Kas on olemas tasuta tarkvara, millega väikeettevõtja (FIE) saaks teha endale tootekataloogi? Office Publisher'i ei jaksa osta ning seetõttu otsin alternatiivset lahendust. Tänan!

Vastus: Priit Kongi, IT-spetsialist, arvutitehnik, ICEIT OÜ, www.iceit.ee

1. Scribus 1.3
2. OpenOffice Draw 3.0 ei ole disainitud ainult Wordi asenduseks, vaid on olemas ka palju võimalusi, mida sisaldab MS Publisher.