TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas vana (vist analoog-tv) televiisor on kasutu või saab digiboksiga sellele ikka telepildi ette?10.06.2014

Mul on üks vanem televiisor BEKO, mida sain vahel kasutada vajadusel. Analoog vist (puldil ei ole üldse ei analog ega digital nuppu (klahvi).
Ühendatud oli ta kaabliga digiboxiga. Mai keskelt aga kadus sellel televiisoril pilt sootuks.
Olen Starmani klient. Kas see telekas on nüüd muutunud kasutuskõlbmatuks või saab sinna midagi monteerida, et ma vajadusel seda siiski näeks?
Kas peaksin koju kutsuma tehniku ja kas selle töölesaamiseks tuleb mul ka igakuiseid lisamakseid?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Hea küsija
Telepildi vaatamiseks peab teler ikka pilti näitama. Kirjutate, et kuskil mai keskel kadus teleril pilt sootuks, kuigi digiboks on jätkuvalt teleriga ühendatud.
1. Kui teler end küll sisse lülitab ja ekraanil midagi ei näita, siis kontrollige, kas teleris on valitud õige AV sisend. See peab olema sama, millesse on ühendatud digiboksist tulev kaabel.
2. Soovitan kontrollida teleri ja digiboksi vahelist ühenduskaablit. Kui see on korralikult pesades nii digiboksi kui teleri poolel, siis ilmselt on teie teler töölepingu ülesütelnud ja mingi vaheseadme lisamine ei aita.
3. Kui kaks eelpool toodud soovitust ei too pilti teleri ekraanile, peab hakkama mõtlema teleri väljavahetamise peale.