TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kui garantii korra on mul õigus saada uus toode, kas siis saan omale ka selle rikkis toote?29.01.2015

Tere!
Viisin oma tahvelarvuti ja nutitelefoni garantiiremonti. Kui selgub, et toodet ei ole võimalik parandada ja mulle antakse uus seade, siis kas mul on õigus tagasi saada ka oma vana toode või mitte?
Aitäh

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Hea küsija

Võlaõiguse seadusest tulenevalt on tarbijal õigus mittetoimiva või rikkis seadmega pöörduda müüja poole kahe aasta jooksul peale ostu.
Kui hoolduses selgub, et tegemist on tootja poolse või tehnoloogiast tingitud veaga, siis on kaks võimalust:
- kas seade parandamiseks piisab mingi osa vahetamiseks ja või tarkvara uuendamisega või vahetab hooldus terve seadme tootja kulul välja.
Kui seade vahetatakse tootja kulul välja, siis jääb vana, mitte töötav seade tootjale.