TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas Elioni digiTV saab ühendada kolme telerisse ja kuidas siis neid kasutada saab?20.02.2015

Tere,
Kasutan Elioni digiTV-d. Kaks digiboksi ja telerit on toas, kuid sooviks ka saunas vaadata Elioni digiTV-d. Tean, et on võimalik vaadata üksnes kahest telerist korraga, kuid tekkis küsimus, et kui jagada üks liin kaheks nii, et mõlema otsas on siis digiboks. Kas teine teler näitab, kui üks sama liini haru boks on välja lülitatud?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Hea küsija

Küsimusest võib aru saada, et tehniliselt ei ole võimalik kasutada rohkem kui kahte vaatajakohta. Igaks juhuks tasub üle uurida, helistades numbrile 165, kas on võimalik vaatajakohti lisada.
Saunas telepildi vaatamiseks tuleb üks digiboks tuua toast sauna ning ühendada seal teleriga.
Digiboksi minevat liini ei tasu mitte mingil juhul pooleks jagada.
Sauna tuleb vedada uus võrgukaabel, mis ühendab omavahel siis ruuterit ja saunas olevat digiboksi.
Nüüd tuleb selle uue kaabli otsa ühendada digiboks ning see omakorda ühendada teleriga.
Ja saabki saunas kasutada teist vaatajakohta.
Head vaatamist!