TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas on võimalik sülearvuti ekraani kasutada välise seadme ekraanina?02.03.2016

Kas on võimalik sülearvuti ekraani kasutada välise seadme ekraanina? Konkreetselt NVR (network video recorder) esmaseks seadistamiseks?

Lugupidamisega

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Hea küsija

Siin on tegelikult tegemist kahe täiesti erineva küsimusega ning püüan neile eraldi vastata.
Esiteks siis sülearvuti ekraani kasutamine välise ekraanina ei ole võimalik, kuna tavapäraselt on sülearvutil vaid videoväljundid - VGA, HDMI või DisplayPort välistele ekraanidele pildi edastamiseks. Olgu neiks siis teine suurem monitor, projektor või teler.
Mis aga puutub NVR-i, siis nagu teiste võrguseadmetega, saab neid seadistada arvutit kasutada, kuna võrguseade saab koduses võrgus IP aadressi ning neil on alati olemas ka ligipääs koduvõrgu kaudu.
Sisestage veebisirvikus videosalvesti IP aadress, avaneb seadmesse sisselogimise leht ning logige sisse.
Kasutajatunnus ning parool on leitav seadme kasutusjuhendist.

Head salvestamist!