TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas mälukaardi tihe ühest kaamerast teise tõstmine kahjustab kaarti või kaamerat?30.01.2012

Kas see võib kahjustada mälukaarti või fotoaparaati, kui kaarti tihti ühest kaamerast teise tõsta?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Erinevad kaamerad vormindavad mälukaarti enda äranägemise järgi ning tekitavad sedaviisi mälukaardile erinevad kaustad. Üks kaamera salvestab tehtud pildid enda kausta ning teine kaamera jällegi enda kausta.

Proovides nüüd ühe kaameraga tehtud pilte ja videoid välja lugeda teise kaameraga, võib osutuda problemaatiliseks, seda eriti just videote osas.
Seega soovitus - igale kaamerale oma mälukaart, tegelik praktika näitab, et parem isegi kaks mälukaarti. Mõnikord võib juhtuda, et kaamera ja mälukaart keelduvad koostööst ning siis on alati tagavara mälukaart olemas.

Mis aga puudutab mälukaardi kaamerast eemaldamist näiteks fotode ja videote kopeerimiseks arvuti kõvakettale, siis selline lähenemine on isegi parem, kui meeles pidada üht lihtsat põhitõde - esmalt lülitan kaamera toite välja ja siis eemaldan mälukaardi.

1. Ülesvõetud materjali teisaldamine toimub kiiremini arvuti ja kaardilugeja abil.
2. Ei pea taga otsima, kuhu eelmine kord sai ühenduskaabel pandud.
3. Kaamera aku ei kuluta voolu foto-video materjali teisaldamisel.