TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Milline videokaamera tasub osta keskmisel kodukasutajal?24.05.2012

Tere,
Sooviksin osta videokaamerat, aga ei oska valida. Tean, et Canon on kaamerate osas hea firma. Põhiliselt sooviksin filmida koduvideoid ja seetõttu ei pea see nii kallis olema - keskmine hinnaklass sobib. Millist kaamerat Teie soovitaksite ja kas kõigil kaameratel on tänapäeval mälupulk kuhu salvestades saab selle kohe teleka taha ühendada ja sealt siis vaadata?
Vastust ootama jäädes

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Kui vaadata Eesti videokaamerate turgu, siis siin domineerivad kaks tootjat - Sony ja Canon. Mõlema tootja valikus on olemas nii kodukasutajale mõeldud kaamerad kui ka nõudlikumale kasutajale mõeldud mudelid.
Salvestamismeediaks on tänasel päeval valdavalt SD mälukaart, kadunud on kaamerad, mis salvestasid kõvakettale või mini DVD plaadile. Põhjuseks lihtsus ja mugavus.
Kaamera ostul soovitan tähele panna alljärgnevaid parameetreid:
- käes hoidmise mugavus
- video redigeerimise tarkvara koos kaameraga
- uuemad kaamerad võimaldavad juba puutetundlikult ekraanilt valida teravustamispunkti
- sisseehitatud pildistabilisaator on ka kasuks.

Mis aga puutub USB mälupulga funktsiooni, siis otseselt USB mälupulgale salvestada ei saa, aga kõiki kaameraid on võimalik ühendada teleriga USB kaabli või HDMI kaabli abil.
Seega alati on võimalik videot vaadata paneeltelerist, kui sellel on olemas USB või HDMI liides.