TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas on olemas viis, kuidas sama LAN pistikut saaks kasutada nii digiboks kui teler?24.05.2012

Mul on olemas Samsungi LCD teler, mille saaks ühendada internetti, kuid paraku on teleri lähedal seinas ainult üks LAN pistik, kuhu on ühendatud Elioni digiboks (Motorola VIP1003). Kas on olemas mingi lahendus, kuidas sama LAN pistkut saaks korraga kasutada nii digiboks kui teler?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Põhimõtteliselt on olemas kaks võimalust:
- esimese puhul tuleb juurde osta tavaline 4-pordiga switch, kus siis ühte porti saab ühendada teleri ja teise digiboksi.
- teine võimalus on ühendada teler olemasoleva LAN pistikuga ning digiboksi jaoks osta juurde Comtrendi seadmete paar, https://pood.elion.ee/productInfo/57/elektrivorguadapteri-komplekt-comtrend-pg-9020/PG9020, mis kasutavad kodust vooluvõrku interneti ühenduse või digiTV edastamiseks ruuterist digiboksini või arvutini ja telerini.
Ja alati jääb kõige odavam, kolmas variant - teleri juurde tuleb vedada täiendav võrgukaabel.