TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas Elioni digiTV lisavaatajakohta saab rajada kaabliga ca 50 m kaugusele kõrvalhoonesse?08.10.2012

Tere!

Kas telekas hakkab pilti näitama, kui vedada ca 50 m kaabel ja sellega tekitada Elioni digiTV lisavaatajakoht. Või on selleks muid paremaid lahendusi?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Võrgukaablit CAT5 võib rahumeeli vedada 50m. Teoreetiliselt ei tohiks andmeedastuskiirus langeda ka 100m kaabli puhul.
NB! Teler siin miskit ei mõjuta, Elioni digiTV pilt tuleb ikka digiboksist.