TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kuidas saada maakodus tavaantenniga TV-signaal toimima?04.12.2012

Tere,
Maakodus on TV ja digiboks, kuid tekst ekraanil ütleb, et "nõrk signaal". Varem analoog-TV ajal näitas detsimeeter-antenniga norm. pilti. Kasutan ka antennivõimendit (olen proovinud ka ilma selleta), aga asi ei ole paranenud. Mida võiksin veel lahenduseks proovida? Ette tänades

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Analoog-TV ajastul oli telemaste vähem ning nende väljundvõimsus oli suurem. Minnes üle digitaalsele edastusele, lisas Levira AS paljudesse kohtadesse juurde lokaalseid saatejaamu ning kõige mõistlikum on uurida nende asukohta Levira kodulehelt: http://www.levira.ee/dyna/site/cgi/digilevi
Kui nüüd on selge, milline on lähim saatemast, tuleb olemasolevat antenni veidi pöörata, et leida antennile õige suund. Seda on kõige parem teha kahekesi - üks pöörab hästi tasakesi antenni ja teine püüab samaaegselt teleri ees vaadata signaali tugevuse indikaatorit.
Kui maakoht on ümbritsetud tiheda okaspuu metsaga, võib ka see signaali vastuvõttu segada. Lahenduseks oleks sel juhul antenni kõrgemale paigaldamine.
Loodan, et neist vastustest on abi.