TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas laineline triip teleri ekraanil võib olla teleri rike või saateedastuse viga?22.03.2013

Mul on Philips LCD teler, soetatud umbes 5-6 aastat tagasi, ekraanil on hägusate servadega loogeline triip, mis on viimase aasta jooksul süvenenud ja hakkab juba vaatamisel segama. Millest see võib tingitud olla ja kas seda on võimalik parandada? Olen Starmani kaabliga ühendatud, aasta eest ühendati digitelevisiooniga. Vastuse eest ette tänades.

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Nii vähese infoga ja teleri ekraani otse nägemata on raske kaugelt diagnoosi panna. Aga kõigi eelduste kohaselt on tegemist teleri paneeli ja/või taustvalgustuse veaga. Seda eeldusel, et selline triip on ekraanil kõikide telekanalite vaatamise korral.
Juhul, kui selline anomaalia on nähtav vaid ühe telekanali vaatamisel, võib eeldada, et tegemist on operaatori poolse edastuse probleemiga.
Philips telerite hooldusega tegelevad mitmed firmad:
INFOTECH SERVICE OÜ - 654 3000
SIMSON OÜ - 645 3347