TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas on teada millal OLED telerid eestis müügile jõuavad?22.08.2013

On kavas soetada ka teine teler, aga olen kuulnud, et on olemas ka oled tv (orgaaniline led) paaneli valgusega teler. Mille pilt on parem ja voolu tarve väiksem kui led teleril. Kas on teada millal selline toode eestisse ka jõuab?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Täna reaalselt müüdavad telerid on ikka LCD ja plasma paneelidega. Neist esimestes elik siis LCD telerites on kasutusel LED taustavalgustus, mis vähendab telerite voolutarvet pea 50% võrreldes vanema katood-taustvalgustusega.
Kuigi messidel näitasid nii LG kui ka Samsung oma OLED telereid juba eelmisel aastal, siis nüüd on andnud mõlemad tootjad lootust, et nende vastavad mudelid jõuavad müügile Balti riikides selle aasta sügisel.
OLED telerite puhul tagab väiksema voolutarve uuem tehnoloogia, kus ei ole kasutusel enam mingi taustvalgustus.
OLED puhul on iga imepisikese piksli taga oma orgaaniliste dioodide kogumik, mis vastavalt telesignaalile tekitab antud pikslis valguse ja seeläbi ka värvi või mitte.
Tänu sellisele toimimisele on tõesti nende telerite voolutarve veelgi väiksem kui LCD LED telerite oma.
Kõige eelduste kohaselt on OLED telerid müügil juba oktoobris 2013.